Retigo s.r.o.

První český PIVO bar v Londýně vaří s konvektomatem Retigo

Na tamním trhu působí teprve krátce, přesto již sbírá úspěchy. Britská pobočka RETIGO UK má za sebou další skvělý projekt.“ Díky spolupráci s CzechTrade se nám podařilo být součástí vzniku unikátního konceptu londýnské restaurace v čele s konvektomatem Retigo.


PIVO bar je první restaurací daného druhu v celém Spojeném království. Zaměřuje se na rozsáhlou nabídku českého řemeslného piva v nezávislém vlastnictví a na pivo vařené podle tradičních postupů bez používání jakýchkoliv přidaných surovin navíc (cukr, stabilizátory apod.). Přestože se jmenuje PIVO bar, dá se také považovat za restauraci. Nápojový lístek je totiž skvěle doplněn o českou, ale i mezinárodní kuchyni s prvky britské. S přípravou veškerých pokrmů pak nepomáhá nikdo jiný než konvektomat Retigo.

Do konceptu restaurace výborně zapadá, protože se jedná o český produkt, právě jako nabízené pivo a jídlo z českých ingrediencí nebo doplňky v interiéru. Designové prostory propojují moderního ducha s tradičními prvky české kultury (např. ručně foukané sklo).

„Když jsme budovali PIVO bar, chtěli jsme, aby byl něčím jedinečný po celém Londýně. Nešlo jen o české pivo a prostředí restaurace, ale také o kuchyni. Přemýšleli jsme, čím bychom ozvláštnili otevřenou kuchyň, aby byla unikátní. A tak jsme zvolili černý Retigo konvektomat,“ říká Martin Macourek, ředitel restaurace.

O tom, že Retigo konvektomat byl výbornou volbou, je přesvědčena i sama šéfkuchařka Soňa: „Konvektomat Retigo je v kuchyni mým nejlepším přítelem.“

Martin pak dále doplňuje: „S Retigem můžeme rychle a efektivně připravovat pokrmy jako například pečené koleno, které by jinak zabralo vice času. Výhoda je rychlost, ale také spolehlivost stroje čili v zásadě bezstarostné vaření.“

Černý konvektomat je prémiový kousek z limitované edice. „PIVO baru jsme dodali produkt vysoké kvality, který je srdcem jejich moderní otevřené kuchyně. Nejen, že poskytuje perfektní výsledky vaření, veškerý komfort a uživatelskou přívětivost, ale ušetří i značnou část energií, což je v dnešní době neocenitelné,“ vysvětluje Aneta Jurošková, jednatelka společnosti RETIGO UK. „Zároveň bych chtěla poděkovat londýnskému CzechTrade, který nám v začátcích pomohl a díky nim tady dnes můžeme povídat o tak krásném projektu,“ dodává.

A jak to v PIVO baru vypadá? Podívejte se na video nebo fotky. Snad se vám bude líbit stejně jako nám! Na zdraví!

Nebo si přečtěte krátký rozhovor s Martinem zde.