Retigo s.r.o.

Sněhová pusinka - vítězka soutěže Pečie celé Slovensko

Rok realizace: 2022
Země: Slovensko
Typ provozu: Ostatní

Sněhová pusinka, jak si říká Lucka z Nových Zámků na Slovensku, je vášnivou cestovatelkou, maminkou dvou dětí a sběratelkou cukrářských knih od světových cukrářů. Koncem roku 2022 vyhrála cukrářsko-pekařskou soutěž Pečie celé Slovensko. 

Soutěž se vysílala v 11 epizodách, v každé z nich soutěžící plnili tři pekařské výzvy - osobní, technickou a kreativní. Tvořili tak své vlastní zákusky, ale i tradiční slovenské či světové recepty. Porota hodnotila originalitu, chuť, vzhled i propracovanost. O titul mistra pekaře bojovalo v zábavné show celkem 12 soutěžících. 

A proč se Lucka přihlásila? Chtěla mít podpisy v cukrářských knihách od porotkyň! Na casting přinesla makronky a její cesta začala... Touha po podepsaných knihách ji nakonec dovedla až do finále!

Tou dobou vlastnila ještě starou pekařskou pec, která však začala zlobit. A tak se rozhodla ji vyměnit za Retigo DeliMaster.

Lucko, když porovnáte vaši starou pec a Retigo DeliMaster, jaké jsou výsledky pečení?

►  Neskutečné. Nechápala jsem, jak pekařská pec může takto fungovat. To, co umí a jakým způsobem peče, je neuvěřitelné. Moje makronky jsou z něj úplně jiné.

Oceňuji regulaci vlhkosti. V předešlé peci jsem musela otevírat a zavírat rychle dveře, abych vyvětrala, Delimaster si vše upravuje sám, to čo je? Famozní!

Jaké výhody vám přináší DeliMaster?

► Zvládnu upéct velké množství za krátkou dobu, dobře se ovládá a peče jedna báseň. Rovnoměrnost pečení je výborná. A barevný displej s piktogramy je třešnička na dortu.

Doporučila byste pekařskou pec jiným?

► Samozřejmě, už jen díky funkcím, které má a jak je jednoduché s ním zacházet.

Jak byste pojmenovala pekařskou pec jedním slovem?

► Mimozemšťan!

Jaká je vaše nejoblíbenější a naopak nejméně oblíbená ingredience na pečení?

►  Nejoblíbenější k pečení je vanilka, mám ji ráda. Nejméně oblíbená pak slanina (smích).

Lucia Gyenesová

cukrářka a vítězka soutěže Pečie celé Slovensko

 snehova_pusinka

 snehova_pusinka