Retigo s.r.o.

Nemocnice Havířov

Místo realizace: Dělnická 1132/24, 736 01 Havířov, Czech Republic
Rok realizace: 2021
Země: Česká republika
Typ provozu: Nemocnice
WWW realizace: Nemocnice Havířov

Nemocnice je jediným akutním lůžkovým zdravotnickým zařízením na území města Havířova a poskytuje zdravotní služby až 130 000 obyvatelů Havířova a okolí. Operativu nemocnice zajišťuje na 8 moderních operačních sálech, kde se ročně provádí až 6 tis. operací. Stravu pacientům i zaměstnancům zajišťuje nemocniční kuchyně, která překvapí svými pestrými kousky moderní gastronomie, pekařinou i cukrařinou. Součástí kuchyně je totiž také cukrářský koutek. Mlsání i jídla mohou všichni najít také v bistru Zdravíčko přímo v areálu nemocnice.

Co říkají o zařízení Retigo:

Jaké jsou výsledky vaření s Retigo produkty?

► Skvělé. Máme konvektomaty i pekařskou pec. Vaříme všechno, nedá se říci, že bychom se zaměřovali pouze na vybrané druhy jídla. Pacienti mají různé diety a my se těmto požadavkům musíme přizpůsobovat. Zaměstnanci si pak vybírají z několika jídel. Rád používám noční vaření, protože ráno přijdu a mám skoro hotovo. A naše pekařská pec toho zvládá také hodně, máme dvě cukrářky, které denně pečou mnoho druhů sladkého pečiva i zákusků. Dvakrát týdně připravují asi 250 vynikajících tvarohových, makových i povidlových koláčků s mandlemi.  

Jaké výhody přináší Retigo produkty do vaší kuchyně?

► Urychlení práce, spokojené strávníky a rozšíření sortimentu. Připravujeme více středomořské stravy a pečeme větší množství zákusků, koláčků, zdravých sušenek na dětské oddělení nebo do porodnice i jinde a mnoho dalšího. 

Z jakého důvodu byste Retigo produkt doporučil jiným?

► Jednoduché ovládání, uživatelská přívětivost, rychlost, usnadnění práce.

Co pro vás, jedním slovem, znamená produkt Retigo?

► Kvalita.

 

Miroslav Staněk

šéfkuchař

Podívejte se na videoreportáž přímo z provozu, klikněte ZDE.