Retigo s.r.o.

Domov pro seniory Krásné Březno

Místo realizace: Rozcestí 798/9, 400 07 Ústí nad Labem, Czech Republic
Realizovala společnost: Elkus s.r.o.
Rok realizace: 2022
Země: Česká republika
Typ provozu: Domov důchodců, úsp

V nové kuchyni začaly vařit kuchařky klientům a personálu Domova pro seniory v Krásném Březně. Modernizace přišla na více než deset milionů korun.

Byla kompletně vyměněna vzduchotechnika a osvětlení, nové jsou rozvody plynu, vody, elektroinstalace a kanalizace.  Nainstalován byl i změkčovač vody pro vybrané spotřebiče. Byla položena nová dlažba, obklady stěn a vzniklo okno pro příjem špinavého nádobí z důvodu oddělení provozu kuchyně a jídelny. V kuchyni je nové gastro vybavení (elektrické pánve, kotle, konvektomaty a další zařízení). „Domov pro seniory v Krásném Březně výrazně zvedá standardy svých služeb, krásná nová kuchyň je toho důkazem. Ať se v ní dobře vaří a klienti jsou maximálně spokojeni,“ popřál primátor Petr Nedvědický, který si společně s dalšími členy vedení města zrekonstruované prostory prohlédl.

Vybavení a kapacita kuchyně nyní vyhovuje nejen nárůstu náročnosti přípravy stravy, ale dává také prostor pro nárůst klientů Pečovatelské služby a pro krátkodobé vykrytí vaření v případě výpadku kuchyně v ostatních domovech pro seniory nebo školách. Zároveň bylo vytvořeno odpovídající pracovní prostředí pro zaměstnance v kuchyni.

Celková cena byla 10 118 439 Kč bez DPH.