Retigo s.r.o.

Podporujeme turnaj v házené pro děti z dětských domovů

16. ročník mezinárodního turnaje dětských domovů v házené se v červnu uskutečnil poblíž sídla firmy v nedaleké obci Zašová. Také letos jsme se rádi stali sponzorem.


Turnaj v hale místní základní školy proběhl na začátku června ve skvělé atmosféře, ve sportovním duchu, kamarádství a fair play. Zúčastnilo se ho celkem 10 dětských domovů. Pravidelně přijížděly i děti ze slovenské Bytče a polského Cieszyna, ale letos bohužel musely turnaj vynechat. Celkem se akce zúčastnilo 100 dětí a 30 pořadatelů, rozhodčích, zdravotníků a hostů z řad sponzorů. Společnost Retigo poskytla za účelem pořádání turnaje finanční dar a další výhry pro účastníky.

Týmy byly rozděleny do dvou věkových kategorií podle věku: první kategorie pro 7. – 9. třídu ZŠ, druhá pro děti od 15 let a více

První kategorie – mladší

Hrálo se systémem každý 1x12 minut, kdy o celkovém umístění rozhodovaly počty bodů, vzájemné zápasy a skóre.

V této skupině byly vidět kvalitní, pěkné a rychlé zápasy. O suverénním vítězství, ale i o druhém místu hostů z Vizovic rozhodl větší počet starších hráčů, kteří proto byli rychlejší, silnější a pohyblivější. Menší děti se ale nevzdaly a srdnatě bojovaly, byť byly menšího vzrůstu.

 

Druhá kategorie – starší

Ve starší skupině se hrálo stejným způsobem, rozhodovaly počty bodů, vzájemné zápasy a skóre. Loňské vítězství přijeli obhájit hráči z Nového Jičína, což se jim opět podařilo.

V obou kategoriích byli navíc oceněni i jednotlivci – MISS turnaje, nejlepší střelec, nejlepší brankář a samozřejmě nejlepší hráči turnaje. Všem hráčům i vítězům turnaje gratulujeme!

 

Velmi nás těší, že organizátoři soutěže nás každoročně oslovují. Pomáhat je lidské a každá pomoc se počítá. Jsme rádi, že se na akci můžeme svým dílem podílet.

Sportu zdar!