Retigo s.r.o.

Naše britská pobočka slaví první výročí!

Je neuvěřitelné, jak rychle běží čas. Rok se s rokem sešel a najednou slavíme první výročí od založení pobočky Retigo UK ve Velké Británii. Skok přes Lamanšský průliv se i přes brexit vyplatil. Naše kanceláře a sklady ve Wrexhamu zažily po prvé rozruch v lednu 2021.


Oficiální sídlo dceřiné společnosti Retigo UK nenajdete jinde než v Londýně, nicméně veškerá distribuce je realizována ve Wrexhamu. Nachází se zde rovněž kanceláře a showroom, mnohdy využívaný jako školící centrum pro obchodní partnery a servisní techniky. Díky němu můžeme účastníkům názorně představit konvektomaty a veškeré novinky včetně organizace živého vaření. Součástí týmu je samozřejmě kuchařská podpora, bez které by společnost vyrábějící gastro vybavení nemohla fungovat. Kdo má však do Wrexhamu daleko, může zavítat do showroomu v regionu střední Anglie či přímo do Londýna. Retigo UK nabízí kompletní prodejní, technickou, kuchařskou i marketingovou podporu napříč celou Velkou Británií.

Pobočka vyrostla téměř raketovým tempem. Naší dosud nejúspěšnější výstavou v Británii se stala výstava Commercial Kitchen. V kategorii Innovation Challenge jsme vyhráli bronzovou medaili za návrh limitované edice elegantních černých konvektomatů Black edition. Světlo světa taktéž spatřila novinka Retigo Combionline®, která umožňuje připojení konvektomatu k síti a jeho správu kdykoliv a kdekoliv včetně nekonečné inspirace receptů a přehledů využití konvektomatu.

Podařilo se nám také oslovit mnoho nových zákazníků z veřejné sféry (školy, domovy pro seniory, nemocnice apod.) a stali jsme se partnerem asociace CEDA i členem obchodní skupiny Cedabond. A jako česká firma s tradiční pivní kulturou jsme získali jeden z největších pivních řetězců ve Velké Británii. 

Nainstalovali jsme nespočet konvektomatů Vision a pekařských pecí DeliMaster. Mezi nejvýznamnější patří hotel The Star v městečku Alfriston. Majitelka Alex Polizzi působí jako známá hoteliérka a leckdo ji zná z pořadu The Hotel Inspector (Hotelový inspektor). „Mít v naší kuchyni konvektomat Retigo je úžasná věc. Opravdu nám pomáhá být 100% v klidu, nastavím ho přesně tak, jak potřebuji a nic už nemusím stále dokola kontrolovat,“ pochvaluje si šéfkuchař Tim.

„Založení pobočky pro nás bylo velkou výzvou, ale věřili jsme si a šli jsme do toho, jak se říká „na plno“. Naším cílem bylo maximalizovat úroveň služeb a zvýšit tak prodeje i povědomí o Retigu ve Velké Británii. Jsem pyšná na naše výsledky, kterých bychom bez tvrdé práce celého týmu, podpory vedení a majitelů mateřské firmy nedosáhli. Velmi si vážím důvěry, kterou v nás vložili a pevně věřím, že budeme nadále plnit jejich očekávání. V dalším roce máme velké, byť realistické plány. Obohatili jsme tým o dvě posily a sebe o nespočet užitečných zkušeností,“ doplňuje Aneta Jurošková, ředitelka Retigo UK.