Retigo s.r.o.

Komplex potravinářských veletrhů SALIMA se v roce 2020 definitivně ruší

Komplex potravinářských veletrhů SALIMA se na brněnském výstavišti neuskuteční ani v náhradním termínu 19.–22. listopadu 2020. Dohodly se na tom Veletrhy Brno s profesními asociacemi a klíčovými vystavovateli. Hlavním důvodem je přetrvávající nejistota ve vývoji pandemie COVID-19 a související vládní opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, která neumožňují realizovat veletrh s denní návštěvností 5–6 tisíc osob.


„Potravinářské veletrhy SALIMA nemůžeme kvůli současným opatřením pro konání hromadných akcí uspořádat. Snažíme se rozhodovat maximálně odpovědně ke všem partnerům a vystavovatelům,“ uvedl ke zrušení generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Z jednání s profesními svazy vyplývá, že tento komplex veletrhů považují za důležitý marketingový nástroj a rozhodně stojí o jeho konání. Vzhledem ke změnám mezinárodních veletržních kalendářů nyní hledají organizátoři společně s profesními asociacemi vhodný termín pro komplex veletrhů SALIMA/SALIMA Technology/MBK/G+H/VINEX/EMBAXPRINT v roce 2021. Dále by se měly tyto veletrhy konat v dvouletém cyklu v lichých letech.

Zdroj: www.bvv.cz